Wynajem autokaru na wesele

Wynajem autokaru na wesele. O czym warto pamiętać?

Wesele to szczególny moment nie tylko dla pary młodej, ale również dla rodziny i znajomych. Dzień ten wspomina się do końca życia. Warto więc zadbać o każdy szczegół organizacji tego wydarzenia. Również, jeśli chodzi o wynajem autokaru na wesele. Poniżej podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas rezerwacji transportu gości. 

Odpowiednio wczesna rezerwacja

Warto pamiętać o ogólnych trendach panujących w branży weselnej — wiosna i lato to najlepsze miesiące na wesela. Trzeba również mieć na uwadze, że firmy transportowe bardzo często w sezonie letnim mają okres wzmożonego zainteresowania usługami. Jeśli w ostatniej chwili będziemy chcieli zarezerwować weselny autokar lub busa, może się okazać to trudne. Trzeba też wiedzieć, że rezerwacje na ostatnią chwilę planowane na godziny szczytu, mogą być też droższe.

Rozsądnie jest zarezerwować autokar na wesele z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem — pozwoli nam to spokojnie skupić się na innych elementach organizacji ślubu.

Szukasz firmy oferującej przewóz osób?

Sprawdź ofertę: wynajem busa Katowice

Wygoda pasażerów — autokar lub bus na wesele

Wygoda jest priorytetem podczas organizacji transportu na wesele. Zwłaszcza jeśli zaślubiny odbywają się w cieplejszych miesiącach. Komfortowa podróż na wesele jest wbrew pozorom jednym z kluczowych czynników, które wpływają na ogólne wrażenia. Wyobraźmy sobie, jak czują się goście na sali weselnej po 45-minutowej podróży w ciasnym autokarze bez klimatyzacji. 

W kontekście wygody autokaru na wesele warto wziąć pod uwagę kilka szczegółów, które pomogą uniknąć przykrych rozczarowań. 

  • Często nie jesteśmy w stanie dokładnie oszacować liczby gości, którzy będą chcieli skorzystać z transportu autobusowego na wesele, dlatego lepiej jest mieć za dużo miejsca, niż za mało. Ewentualnie, jeśli się okaże, że autokarem chce podróżować mniej osób, niż początkowo zakładano, można skontaktować się z firmą, z której usług przewozowych korzystamy i zapytać, czy nie da się podstawić innego pojazdu.
  • Warto też pomyśleć, czy wśród gości nie ma osób, które wymagają szczególnych udogodnień — np. osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich lub kobiety w ciąży. 

Przygotowanie harmonogramu czasowego wesela

Zanim dokonamy rezerwacji autokaru na wesele, należy wcześniej przygotować w miarę możliwości dokładny plan wydarzeń w dniu ślubu. Goście muszą pojawić się zarówno punktualnie w kościele, jak również na sali weselnej. 

Przy takim planowaniu kluczowe jest wzięcie pod uwagę odległości i ewentualnych przeszkód na trasie dzielącej miejsce ślubu i salę, w której odbywa się wesele. Ewentualne komplikacje na trasie, mogą popsuć czar tego szczególnego dnia. 

Czas wynajmu autokaru na wesele

Pamiętaj, że ślub to okoliczność, która pochłania spore ilości pieniędzy. Warto więc tak zaplanować wszystkie wydatki, aby nie kosztowały nas więcej, niż powinny. Mamy tutaj również na myśli wydatki związane z usługą transportu na wesele.

Mając wcześniej przygotowany czasowy plan wydarzeń, można łatwiej oszacować, na jak długi okres potrzebujemy wynająć autokar na wesele. 

Jaka jest cena wynajmu autokaru na wesele?

Nie da się podać jednej stawki. Jest wiele czynników, które wpływają na wysokość ceny. Do najważniejszych z nich należą:

  • Czas, na który ma zostać wynajęty autokar;
  • Liczba gości weselnych korzystających z autokaru;
  • Dystans do pokonania.

To oczywiście nie są jedyne czynniki wpływające na całkowitą cenę wynajmu autokaru na wesele. Zawsze warto indywidualnie z firmą ustalać wszelkie szczegły na temat kosztów.

Jeśli chcesz skorzystać z usług firmy Sigma Tourist, zapraszamy do kontaktu.

Często zadawane pytania

W głowach par młodych i osób zaangażowanych w organizację wesela rodzi się wiele pytań. Poniżej odpowiadamy na najczęstsze związane z organizacją transportu na wesele.

Czy ja muszę zorganizować kierowcę?

Są dwie możliwości — można wynająć autokar lub busa albo po prostu zamówić usługę przewozu osób. Wtedy nasza firma podstawia autokar we wskazane miejsce wraz z doświadczonym kierowcą.

Jak zamówić busa na wesele?

Najlepiej znaleźć firmę w internecie — złożyć zapytanie na temat dostępności pojazdów w dniu planowanego ślubu i zacząć dalsze przygotowania do tego jednego szczególnego dnia w życiu.

Ile kosztuje wynajem autokaru na wesele?

Podanie jednej kwoty jest trudne — na wysokość ceny składa się wiele czynników. m.in. ilość pasażerów, czas wynajmu, jak również dystans do pokonania. To oczywiście niejedyne zmienne, które mają znaczenie przy ustalaniu ceny autokaru na wesele. Zawsze najlepiej indywidualnie uzgadniać takie sprawy.

Kiedy najlepiej dokonać rezerwacji autokaru na wesele?

Zazwyczaj zalecamy rezerwację autobusu czarterowego z sześciomiesięcznym wyprzedzeniem. Jeśli jednak ślub przypada między kwietniem a czerwcem, zalecamy rezerwację jeszcze wcześniej — miesiące te wiążą się ze wzmożonym ruchem w branży transportowej.