Wyjazd integracyjny Śląsk

Gdzie na wyjazd integracyjny w województwie Śląskim?

Województwo śląskie wbrew obiegowej opinii obfituje w miejsca, w których można doskonale odpocząć na łonie natury. Są to miejsca, które warto wziąć pod uwagę, organizując imprezę firmową. Pojawia się więc pytanie — dokąd jechać na wyjazd integracyjny w województwie śląskim? Podpowiedzią dzielimy się poniżej.

Na wstępie chcemy zaznaczyć, że w naszym przekonaniu najlepszą lokalizacją pod organizację wyjazdu firmowego — gdy chcemy zorganizować go w województwie śląskim — jest jego południowa część. Beskid Żywiecki. Oczywiście nie twierdzimy, że inne regiony są złym wyborem pod wyjazd integracyjny. 

Jezioro Żywieckie

Jezioro Żywieckie to skąpany w malowniczej scenerii gór zalew położony w okolicach Żywca. Miejsce to będzie pewno na pewno dobrą lokalizacją w kontekście wyjazdu integracyjnego. Zwłaszcza że w jego okolicy znajduje się wiele pensjonatów i hoteli, w których można spędzić miło czas w gronie znajomych z pracy. 

Co więcej, jeśli pogoda nie dopisze, blisko stąd jest do Bielska-Białej i wspomnianego Żywca. Miasta te mają wiele do zaoferowania, zwłaszcza gdy pada deszcz. 

Bielsko-Biała

Wspomnieliśmy wyżej o Bielsku-Białej jako alternatywie na deszczowe dni w trakcie wyjazdu integracyjnego, ale to miasto również jest doskonałym pomysłem na cel wyjazdu integracyjnego. Miasto ma bogatą bazę noclegową, atrakcyjną architekturę, jak również jest położone w okolicy atrakcyjnej  punktu widzenia turystycznego. 

Bielsko-Biała to również ważny ośrodek z punktu widzenia artystycznego —znajduje się tu Teatr Polski, Galeria Bielska BWA, czy też Muzeum Bajek. Nie należy się obawiać, że wyjazd integracyjny w Bielsku Białej będzie nudny. 

Pszczyna

To lokowane w XIV wieku miasto położone w południowej części województwa również może być sensownym kierunkiem, jeśli chcemy zorganizować wyjazd integracyjny w pracy. Tutaj znajduje się jeden z najbardziej okazałych zamków — zamek ten jest wizytówką tego Pszczyny. 

Miasto to ma osobom odwiedzającym wiele innych atrakcji do zaoferowania. Klimatyczny rynek to doskonałe miejsce, gdzie można udać się na firmową kolację podczas wyjazdu integracyjnego. Gdy znudzą nam się atrakcje typowo miejskie, można wybrać się na spacer w malownicze lasy, których tutaj nie brakuje.

Jura Krakowsko-Częstochowska

To kolejny z listy obszar, który dostarczy uczestnikom wyjazdu integracyjnego sporą dawkę emocji. Tutaj — na wapiennych skałach Jury — można rozpocząć przygodę ze wspinaczką pod czujnym okiem instruktora. Jeśli taka rozrywka jest zbyt dużą dawką adrenaliny, można zdecydować się na piesze wędrówki przez piękne górzyste tereny. Zaletą tego regionu jest fakt, że natura jest tutaj serwowana w ogromnych ilościach. Wyjazd tu będzie z pewnością doskonałą regeneracją przed powrotem do firmowej codzienności. 

Organizując wyjazd integracyjny w tej części województwa śląskiego, na pewno warto zobaczyć również zamki w Ogrodzieńcu i w Olsztynie koło Częstochowy. Obie budowle są już mocno dotknięte upływem czasu, jednak wciąż budzą zachwyt turystów.

Wskazówki: jak wybrać miejsce na wyjazd integracyjny

Warto wziąć pod uwagę kilka kryteriów pomocnych przy wyborze lokalizacji, w której chcemy zorganizować wyjazd służbowy. 

Atrakcje turystyczne

Zdarza się, że wyjazd firmowy trwa kilka dni — nikt nie chce tego czasu spędzić na siedzenie w hotelu. Trzeba więc wybrać miejsce, które oferuje szeroki zakres atrakcji — również takich, które będą ratunkiem w sytuacji, gdy będzie padał deszcz przez cały czas trwania wyjazdu integracyjnego. 

Koszt noclegu

Łatwo wydaje się pieniądze firmowy, ale trzeba kierować się tutaj rozsądkiem. Cena może nie powinna być nadrzędnym czynnikiem, od którego zależy wybór lokalizacji miejsca, w którym chcemy spędzić czas z kolegami z firmy. Dobrze jest rozeznać się, jakie udogodnienia oferują poszczególne hotele w miejscach, które bierzemy pod uwagę w kontekście organizacji wyjazdu firmowego.

Bezpieczeństwo

Polska to stosunkowo spokojny i bezpieczny kraj, jednak nikt nie chce, aby wyjazd służbowy zakończył się jakimś przykrym incydentem — np. aby komuś zginął telefon, czy też portfel. Koniecznie 

Gdzie na wyjazd integracyjny w województwie śląskim? — podsumowanie

Mamy nadzieję, że powyższa lista jest dobrym drogowskazem, który pozwoli zorganizować udany wyjazd integracyjny.
Jeśli chcecie Państwo zorganizować wycieczkę i szukacie firmy transportowej, Sigmatourist jest firmą, która ponad dekadę oferuje wynajem autokaru w Katowicach i miastach ościennych. Głównie na terenie województwa śląskiego.