Jak się przygotować do długiej podróży autokarem

Jak przygotować się do długiej podróży autokarem?

Zdarza się, że podróż autobusem bywa męcząca. Często wynika to z nieodpowiedniego przygotowania pasażerów. Poznaj listę wskazówek, dzięki którym podróż autokarem będzie zawsze upływać w miłej atmosferze.

Wygodne ubranie

Jeśli nasza garderoba nie będzie dostosowana do warunków pogodowych, mamy jak w banku, że trasa nie minie w przyjemnej atmosferze. Nawet jeśli wcale nie będzie długa. Odpowiednie ubranie to podstawa wygody podczas podróży — bez względu na ich długość.

W czasie długiej podróży autobusem ubranie nie powinno nas krępować. Ma być na maksymalnie możliwie wygodnie, a zatem lepiej, aby nie były to dżinsy, ani marynarki, czy garsonki. Lepszy będzie dres, wygodna kurtka, bluza niekrępujaca ruchów. 

Poduszka i koc

Choć praktycznie każdy profesjonalny przewoźnik dba o odpowiednią temperaturę i raczej nie zdarzy się sytuacja, w której będzie nam zimno, to jednak możemy zechcieć poczuć się jak w łóżku — zatem poduszka będzie bardzo wskazanym atrybutem. A skoro mowa o łóżku, warto też zabrać ze sobą koc. Na pewno drzemki będą bardziej regeneracyjne i przytulne. 

Kosmetyczka pod ręką

Podstawowe kosmetyki z pewnością przydadzą się latem. W końcu nawet przy świetnie działającej klimatyzacji, po ewentualnych postojach możemy zechcieć odświeżyć ręce np. chusteczkami nawilżanymi. 

Dobrze jest mieć też suchy szampon, jeśli wiemy, że nasze włosy mają skłonność do przetłuszczania, jak również — być może częściej w przypadku kobiet — kosmetyki w wydaniu “podróżniczym”, tzw. zestawy mini. 

Przekąski

Zastanawiając się, jak przygotować się do długiej podróży koniecznie należy pamiętać o przekąskach. Mogą one być na wagę złota, gdy nie będzie przewidzianych postojów. Można spakować ciasteczka owsiane, kanapki, świeże owoce (takie, które się nie zepsują podczas podróży), batony zbożowe, warzywa.

Warto zadbać o komfort innych pasażerów i nie zabierać produktów o aromatycznym zapachu — nie każdy może lubić w podróży zapach jajek lub kiełbasy krakowskiej.

Słuchawki i odtwarzasz 

Nie każdy jest melomanem, ale muzyka z pewnością umili podróż każdemu. W końcu bez względu na gust, każdy lubi czegoś słuchać. A gdy słucha się swojego ukochanego zespołu lub artysty, wtedy czas podróży ewidentnie przyspiesza. 

Na wypadek, gdyby odtwarzacz czy smartfon miał się rozładować, dobrze jest mieć pod ręką powerbank. Zresztą to urządzenie przydaje się podczas każdego wyjazdu, warto więc zainwestować parę złotych w porządny powerbank. 

Coś do czytania

Książka dla wielu osób to najlepszy sposób na odprężenie — tym chętniej będą sięgać po nią, gdy podróż będzie się przedłużać. Trzeba jedynie pamiętać o odpowiednim oświetleniu przestrzeni, jednak nowoczesne pojazdu z reguły mają odpowiedni system oświetlenia, który pozwoli bez wysiłku oddać się lekturze.

Podsumowanie: Jak przygotować się do długiej podróży autobusem? 

Być może wymieniona lista wskazówek dotyczących przygotowań do długiej podróży autobusem nie jest kompletna, ale wymienione elementy są sprawdzone — sami to przetestowaliśmy.

Pamiętaj jeszcze, że w nowoczesnym autokarze jest praktycznie zawsze dostępne wi-fi — zawsze można spędzić czas, przeglądając internet. Jednak biorąc pod uwagę, że większość z nas spędza sporą część czasu w sieci, warto czas podróży przeznaczyć na inne aktywności, na które nie mamy czas codziennie.  

Chcesz zorganizować wygodny transport na wycieczkę?

Skorzystaj z naszej oferty na wynajem autokarów i busów