Wynajem

Autokarów i autobusów Katowice, Śląsk, Pyrzowice
Będzin, Bytom, Chorzów, Dąbrowa Górnicza, Czeladź, Sosnowiec
Przewozy pracowników, wynajem busów.

Nie wszyscy są miłośnikami podróży, ale od czasu do czasu każdego z nas krótsza lub dłuższa jazda czeka. Czasami jest to wyjazd służbowy, czasami chęć spędzenia wakacji z daleka od domu. Bez względu na powód wyjazdu oraz na jego cel, warto zastanowić się nad wyborem środka transportu. Podróż samolotem nie jest najtańsza, jazda samochodem osobowym wymaga od kierowcy dużego zaangażowania. Rozwiązaniem może być wyjazd busem. Jak bezpiecznie podróżować busem poza granice kraju?

Zalety podróżowania busami

Poruszanie się busami na terenie kraju i za granicą to dla wielu osób codzienność. Ten sposób podróżowania ma sporo zalet. Transport busowy zapewnia dużą liczbę połączeń, co ułatwia znalezienie trasy idealnej. Można nimi przewieźć praktycznie nieograniczoną ilość bagażu. Ponieważ koszty dzielą się równo pomiędzy pasażerów, busy oferują niską cenę za komfortową i bezpieczną podróż. Dodatkowo można w nich tak dostosować miejsce, by było dla nas w pełni wygodne, nie odbierając przy tym komfortu podróży innym pasażerom. Podczas podróży jest szansa, by się zrelaksować, poczytać książkę, posłuchać muzyki lub nadrobić zaległości w oglądaniu filmów. Nie trzeba śledzić trasy, ani martwić się ewentualną awarią środka transportu. Dodatkowo można zdać się na doświadczenie kierowcy.

Zasady bezpieczeństwa

Podróżowanie busem ma dużo zalet. Korzystając z tego środka transportu, należy jednak pamiętać o przestrzeganiu podstawowych zasad bezpieczeństwa. Obowiązkiem każdego uczestnika podróży jest zapięcie pasów bezpieczeństwa. Pasy bezpieczeństwa mogą uratować zdrowie lub życie, ale spełniają swoją funkcję tylko wówczas, gdy są prawidłowo użytkowane. Powinny być zapięte tak, by przylegały do sylwetki, a pas biodrowy musi okalać bezpośrednio biodro. Podczas podróży trzeba koniecznie pamiętać o bezpiecznym ulokowaniu i zabezpieczeniu. Dotyczy to także bagażu podręcznego, zabieranego do busa. Trzeba je ułożyć tak, by nie stwarzały zagrożenia podczas podróży. Komfort podroży busem w dużej mierze zależy od standardu pojazdu, którym będziemy podróżować oraz od zapewnionych udogodnień. Bezwzględnie jednak trzeba wybrać doświadczonego i solidnego przewoźnika. Kierowca busa musi być osobą empatyczną, która rozumie różne potrzeby pasażerów i reagują na ich prośby. Przede wszystkim jednak musi przestrzegać wszelkich zasad związanych z bezpieczeństwem pasażerów. Z tego powodu najlepiej korzystać z usług licencjonowanych i sprawdzonych firm.