Wynajem

Autokarów i autobusów Katowice, Śląsk, Pyrzowice
Będzin, Bytom, Chorzów, Dąbrowa Górnicza, Czeladź, Sosnowiec
Przewozy pracowników, wynajem busów.

Wybór odpowiedniego środka transportu to jeden z najważniejszych dylematów stających przed organizatorami wyjazdu dla uczniów. Odpowiednie rozwiązanie powinno zapewniać bezpieczeństwo, być komfortowe dla wszystkich podróżujących i nie wiązać się z kosztami zbyt wysokimi dla rodziców. Właśnie dlatego najczęściej podejmowana jest decyzja o wynajęciu autokaru.

Przemyślany wynajem autokaru powinien wiązać się z wcześniejszym sprawdzeniem i zaplanowaniem wielu istotnych elementów. Należy ustalić wcześniej konkretną liczbę osób, które będą wymagały przewiezienia, uwzględniając nie tylko uczniów, ale również opiekunów. Ta wiedza pozwoli dopasować odpowiedni pojazd z całej floty firmy przewozowej oraz zaplanować liczbę i długość potrzebnych postojów.

Wybór środka transportu zależy również od celu podróży i tego, czy wycieczka będzie odbywała się w obrębie polskich granic. Aby możliwe było przewiezienie pasażerów za granicę potrzebne jest posiadanie odpowiedniej licencji. Dokładne ustalenie trasy umożliwi podjęcie decyzji dotyczącej dodatkowego wyposażenia autokaru oraz zaplanowanie godzin pracy kierowcy i jego ewentualnego zmiennika. Podczas kilkudniowej Zielonej Szkoły trzeba zapewnić kierowcom również wyżywienie oraz noclegi.

Cena a bezpieczeństwo

Wielu organizatorów Zielonych Szkół próbuje ograniczyć koszty tych elementów wyjazdu, które nie wpłyną niekorzystnie na zadowolenie uczniów, a jednocześnie sprawią, że kosztorys przedstawiony rodzicom nie zostanie przez nich odrzucony. W ten sposób pojawia się pomysł o zaoszczędzeniu na cenie wynajmu autokaru. Musimy jednak stanowczo podkreślić, że wybór odpowiedniego środka transportu to wybór bezpieczeństwa dzieci. Nasza firma przewozowa oferuje bezpieczne, regularnie serwisowane i komfortowe autokary, dzięki czemu flota jest utrzymana na takim poziomie, aby spełniała wszelkie warunki bezpieczeństwa. Jeśli jakiś przewoźnik proponuje wynajem autokaru w bardzo okazyjnej cenie, powinno to wzbudzić podejrzenie, że organizowana przy jego udziale podróż może nie spełniać wymogów i tym samym zagrażać zdrowiu i życiu uczniów.